Otsimo


Otsimo Nedir?

Otsimo, otizm spektrum bozukluğu, down sendromu ve öğrenme zorlukları yaşayan çocukların eğitimine evde destek vermek için çocuk psikologları ve eğitmenler gözetiminde geliştirilmiş, uluslararası sertifikalı ve ödüllü bir özel eğitim oyunu uygulamasıdır.

 

Kime Hitap Ediyor?

Down sendromu, spektrum bozukluğu ve öğrenme zorluğu yaşayan çocuklara ve ailelerine hitap etmektedir.

 

DMY’ye Neden Seçildi?

Otsimo, özellikle down sendromu, spektrum bozukluğu ve öğrenme zorluğu yaşayan çocuklara fayda sağlama amacı olması nedeniyle 2. Dönem DMY serüvenine 1. Olarak başlamıştır.

 

Neler Başardık?

DMY’ye seçilmesi ile 1 yıl boyunca dijital pazarlama çalışmalarını sürdürdüğümüz Otsimo ile 1 yıllık süreçte uyguladığımız site içi ve site dışı SEO çalışmalarıyla Otizm ve türevi toplam 44 kelimenin 37 tanesinde ilk sayfaya, 17 tanesinde ilk sıraya ulaştık. Organik trafikte %236’lık trafik artışı sağlandı.

” Startup aslında bir hayalle yola çıkan insanların tamamen sıfırdan başlaması demek. Elindeki sıfıra yakın kaynağı alarak yepyeni ve güçlü bir hayali gerçeğe dönüştürmek demek. Bu sürecin zor ve sancılı olduğu tartışılmaz bir gerçek. Bu noktada sosyal bir girişimin işi 2 kat daha zorlaşıyor. Çünkü sizi daha çok çalışmaya, daha çok emek harcamaya iten şey para değil. Hatta tam tersi. Kar amacı gütmeden kar etmeniz gerekiyor ve bu süreçte binlerce insanın hayatına dokunmanız gerekiyor. Bu yüzden size inanan insanlara, şirketlere, iş ortakları olmadan bunu başarmak neredeyse imkansız diyebiliriz. İnanmak bu noktada bazen iyi dilekler dilemek bazen de karşılıksız bir şekilde yükünüzü hafifletecek insanlar ile birlikte yola devam etmek oluyor. Otsimo olarak biz yolun geri kalanında Webtures ile birlikte olacağımız için çok mutluyuz. Bize inandığınız için teşekkür ediyoruz. ”

Zafer Elçik